phone_round.svg
SEKRETARIAT
15 841 67 03

Pracownie diagnostyczne

Telefony:
15 841 67 27 - USG
15 841 67 28 - Endoskopia
15 841 67 29 - RTG / TK
15 841 68 02 - Spirometria


Pracownia Diagnostyki Obrazowej
Pracownia dysponuje najnowszą aparatura diagnostyczną. W roku 2018 zainstalowany został najnowszej generacji tomograf 16 rzędowy firmy GE OPTIMA CT540. Wszystkie urządzenia spełniają warunki bezpieczeństwa i ochrony radiologicznej zarówno pacjentów, jak i personelu. Nowoczesne aparaty umożliwiają wykonywanie wszystkich badań z zakresu rentgenodiagnostyki konwencjonalnej.
Badania wykonywane są przez doświadczony zespół techników radiologów, a ich oceny i opisu dokonują lekarze specjaliści w zakresie radiodiagnostyki.
W gabinetach rentgenowskich wykonuje się przede wszystkim:
- zdjęcia kostne i płuc wszystkich typów.
- badania kontrastowe przewodu pokarmowego, dróg moczowych.
Pracownia posiada dwa nowoczesne aparaty:
- tomograf komputerowy GE OPTIMA CT540.
- aparat Rtg Quantum Q-Rad.
- aparat R/F typu telekomando do cyfrowej radiografii i fluoroskopii Sonialvision G4 LX z płaskim panelem detekcyjnym i z cyfrowym systemem obróbki obrazu firmy SHIMADZU. Dzięki funkcji bardzo nisko opuszczanej płyty stołu RTG, aparat jest szczególnie przydatny w badaniach osób starszych oraz dzieci. Uniwersalny, zdalnie sterowany stół R/F przeznaczony do konwencjonalnych zabiegów, badań radiologicznych i fluoroskopowych: układu kostno-stawowego, pokarmowego, moczowo-płciowego, oddechowego, do limografii, mielografii, flebografii, badań naczyniowych.

Harmonogram pracy Pracowni Diagnostyki Obrazowej:
Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
Piątek - 7.00 - 16.00

Skierowanie na badania tomografii komputerowej


Pracownia USG
Rejestracja do pracowni USG – tel.:15 841 67 27.
W trakcie wykonywania badań USG nie rejestrujemy.
Szczegółowe godziny rejestracji:

Poniedziałek 13:30 - 14:00
Wtorek 7:40 - 12.00
Środa 7:30 - 9:00
Czwartek 12:30 - 13:30
Piątek 8:00 – 12:20

Na wyposażeniu pracowni są dwa aparaty utrasonograficzne: Hitachi Arietta V70 i Aloka 4000Plus, które pozwalają na wykonanie pełnego zakresu badań ultrasonograficznych obejmujących wszystkie specjalności:
- badania echokardiograficzne (echo serca)
- badania naczyniowe
- badania tarczycy
- badania ginekologiczno-położnicze
- badania ortopedyczne.
Do wszystkich typów badań obowiązuje wcześniejsza rejestracja!


Pracownia Endoskopowa
Pracownia Endoskopowa składa się z dwóch klimatyzowanych gabinetów do diagnostyki górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, pomieszczenia do dezynfekcji sprzętu, węzła sanitarnego, rejestracji oraz pomieszczenia socjalnego.
W grudniu 2018 roku pracownia wyposażona została w najnowszej generacji sprzęt endoskopowy firmy Pentax. Są to wysokiej rozdzielczości (HD) cztery videogastroskopy, cztery videokolonoskopy (wszystkie aparaty z funkcją zoom, i-scan, pompą wodną, możliwością dokumentacji fotograficznej), procesory EPK-i7000, EPK-i7010, 26 i 32 calowe monitory medyczne. Zakupiono także dwa insuflatory CO2 przy użyciu których podniesiony jest komfort pacjenta podczas badania. Endoskopy przechowywane są w profesjonalnych szafach, które zapewniają utrzymanie aparatów w pełnej sterylności między badaniami.
Pracownia dysponuje aparatem do znieczuleń.
Aparat do diatermii i koagulacji w strumieniu argonu (APC) używane są do usuwania polipów, hamowania krwawień.
Po każdym badaniu sprzęt endoskopowy poddawany jest myciu, dezynfekcji, sterylizacji co zapewnia pełne bezpieczeństwo dla pacjenta. Do tego celu służą: myjnia mechaniczna, dwie myjnie automatyczne firmy Olympus, myjnia ultradźwiękowa oraz Centralna Sterylizatornia Szpitalna.
W pracowni wykonywane są badania endoskopowe:
- w ramach umowy z NFZ (wymagane skierowanie);
- płatne zgodnie z obowiązującym cennikiem dostępnym w pracowni;
- pacjentom przebywającym w szpitalu z możliwością badania w znieczuleniu przy udziale zespołu anestezjologicznego.
Wykształcony i odpowiednio przeszkolony personel dokłada wszelkich starań, aby usługi świadczone w pracowni były na jak najwyższym poziomie.
Kierownikiem Pracowni Endoskopowej jest lek. Wioletta Beata Rakowska.
Do wszystkich typów badań obowiązuje wcześniejsza rejestracja!


Pracownia Spirometryczna
W pracowni wykonuje się badania spirometryczne, będące klasyczną metodą stosowaną do oceny stanu czynnościowego układu oddechowego. Badania spirometryczne wykonywane są przez wykwalifikowany personel na aparacie Spirometr Mes. Rejestracja i wykonywanie badania spirometrycznego odbywa się w Przychodni Specjalistycznej - Poradnia chorób płuc, tel.: 15 841 68 02.

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.