phone_round.svg
PUNKT WYMAZÓW
IZBA PRZYJĘĆ

Szpital pozyskał środki na nowoczesny aparat RTG.

26.10.2021 Ogólne

Dzięki staraniom Starosty i Zarządu Powiatu Niżańskiego Szpital im. PCK w Nisku będzie dysponował nowym sprzętem diagnostycznym. Pozyskana z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów kwota 960 tys. zł wraz ze środkami własnymi powiatu i SPZZOZ w Nisku przeznaczona zostanie na zakup aparatu cyfrowego RTG z funkcją fluoroskopii na potrzeby Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku.
Symbolicznego przekazania środków na ręce Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Dyrektora SPZZOZ w Nisku Pawła Tofila, dokonał w piątek, 22 października br., Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, podczas zorganizowanej przed Szpitalem konferencji, w której uczestniczyli Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Zastępca dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej lek. Krzysztof Gązwa i Naczelnik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji Starostwa Powiatowego w Nisku Anna Orzoł.
Łączna wartość zadania pn. „Zakup aparatury i sprzętu medycznego w celu poprawy jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Powiatowym im. PCK w Nisku” to kwota 1,2 mln zł, z czego 960 tys. zł to pozyskane środki oraz wkład własny Powiatu Niżańskiego - 220 tys. i SPZZOZ w Nisku - 20 tys. zł.

26_1.jpg

26_2.jpg

26_3.jpg

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.