SPZZOZ w Nisku wzbogaci się o nowy aparat RTG.

26.11.2021 Ogólne

Nowoczesny aparat cyfrowy rtg z funkcją fluoroskopii na potrzeby Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku to sprzęt, który zakupi niżański Szpital, dzięki wsparciu z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów oraz środkom przekazanym przez Powiat Niżański.
Umowa związana ze wsparciem kolejnych inwestycji w lecznicy podpisana została dnia 17 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Nisku przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza, Wicestarostę Adama Macha i Dyrektora SPZZOZ w Nisku Pawła Tofila.
Przedmiotem umowy jest udzielenie dotacji na realizację zadania pn. „Zakup aparatury i sprzętu medycznego w celu poprawy jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych w Szpitalu im. PCK w Nisku”. Podpisana umowa opiewa na kwotę 1.180.000 zł, na co składają się środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 960.000 zł oraz 220.000 zł, stanowiące środki własne Powiatu Niżańskiego.

rtg_n.jpg