phone_round.svg
SEKRETARIAT
15 841 67 03

Rozpoczyna się realizacja kolejnej części inwestycji dot. rozbudowy i przebudowy Szpitala Powiatowego w Nisku.

28.09.2023 Ogólne

W dniu 25 września br., w nowo dobudowanym skrzydle Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, w obecności Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera, Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Wicestarosty Adama Macha, Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil podpisał umowę na prace budowlane i instalacyjne z wykonawcą, w ramach zadania pn.: „Rozbudowa i przebudowa części Szpitala Powiatowego w Nisku. ETAP II – CZĘŚĆ III (roboty wykończeniowe, montaż armatury i osprzętu)”. Wykonawcą prac została wybrana firma ACORDI z Rzeszowa, reprezentowana przez Właściciela Dominika Ziobro.
– Podpisanie umowy na ostatnią część zadania, tej bardzo dużej inwestycji, niezwykle znaczącej dla naszego Powiatu, jest bardzo ważne i potwierdza to, że realizacja kolejnych prac zbliża nas do celu, jakim jest zrealizowanie zamierzonego planu i oddanie do użytku nowo powstałego obiektu. Obiektu, w którym świadczone będą usługi na jak najwyższym poziomie oraz zaspakajane będą potrzeby zdrowotne mieszkańców nie tylko naszego Powiatu. To, co nam przyświeca realizując tę inwestycję, to ciągłe dostosowywanie Szpitala do jak najwyższych standardów tak, aby zapewnić odpowiedni poziom leczenia pacjentom i komfort pracy personelowi Szpitala - mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.
Inwestycja zostanie zrealizowana, zgodnie z podpisaną umową, do dnia 31 marca 2024 roku, a całkowity koszt wykonania tej części zadania wyniesie 10 496 020,52 zł. Środki na wykonanie zadania zabezpieczone zostały przez Powiat Niżański, przy udziale środków SPZZOZ w Nisku. Władze Powiatu nieustannie czynią starania o pozyskanie środków z zewnątrz na realizację tej inwestycji.
Zakres rzeczowy prac części III etapu II obejmuje roboty budowlane, roboty instalacyjne (wentylacja, instalacja CO), roboty instalacyjne (instalacje wodno-kanalizacyjne), instalację gazów medycznych, budynek (Projektowany SAP), w tym: centralę sygnalizacji p.poż, przebudowę kabli nN, rozdział energii, budynek agregatu i magazynu odpadów.
Podczas podpisania umowy z Wykonawcą obecni byli również: Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Członek Rady Społecznej SPZZOZ w Nisku z ramienia Wojewody Podkarpackiego Józef Sroka, Skarbnik Powiatu Niżańskiego Maria Bednarz, Naczelnik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji w Starostwie Powiatowym w Nisku Anna Orzoł, Z-ca Dyrektora SPZZOZ w Nisku ds. lecznictwa Leszek Tondel, Z-ca Dyrektora SPZZOZ w Nisku ds. ekonomiczno- administracyjnych Tomasz Maluga, lekarz kierujący odziałem Wewnętrznym I Grzegorz Bambuch, lekarz specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa Marek Sarzyński oraz pielęgniarki oddziałowe niżańskiego Szpitala.

Galeria zdjęć

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.