phone_round.svg
SEKRETARIAT
15 841 67 03

Powiat wspiera niżański Szpital.

04.04.2023 Ogólne

Powiat Niżański wychodząc naprzeciw potrzebom Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, po raz kolejny udzielił pomocy finansowej Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Nisku, przeznaczając 325 tys. zł na zakup urządzeń niezbędnych do utworzenia nowego Oddziału Rehabilitacyjnego i przebudowę pomieszczeń Szpitala związanych z powstaniem tego Oddziału.
W związku z tym w Starostwie Powiatowym w Nisku zostały zawarte stosowne umowy, które podpisali: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach oraz Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil, w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego Sylwestra Daśko.
W ramach otrzymanej pomocy finansowej, za kwotę 225 tys. zł zakupiony zostanie sprzęt stanowiący wyposażenie nowego Oddziału, w tym: zestaw do magnetoterapii, aparat do krioterapii, 2 cykloergometry, szyna do ćwiczeń biernych stawu biodrowego, kolanowego i barkowego, stół rehabilitacyjny do pionizacji elektryczny, urządzenie do drenażu limfatycznego całego ciała, zestaw stołów do zabiegów rehabilitacyjnych oraz 5 łóżek szpitalnych wyposażonych w materace przeciwodleżynowe i ramę wyciągową na wyposażenie sal chorych oraz 100 tys. zł wykorzystanie zostanie na przebudowę pomieszczeń Szpitala na potrzeby utworzenia Oddziału Rehabilitacji.
Udzielona pomoc finansowa niewątpliwie przyczyni się do wzmocnienia potencjału Szpitala poprzez zapewnienie przygotowania pomieszczeń i zakup niezbędnego wyposażenia w nowo powstającym oddziale rehabilitacyjnym.
W roku bieżącym Powiat Niżański dofinansował również w kwocie 110 tys. zł zakup myjni endoskopowej na dwa endoskopy, co jest niezbędnym doposażeniem Pracowni Endoskopowej niżańskiego Szpitala.
- Działania podjęte w zakresie pomocy finansowej są niezwykle ważne dla mieszkańców Powiatu Niżańskiego i dla wszystkich pacjentów naszego Szpitala. Środki przeznaczone zostaną na przebudowę pomieszczeń na potrzeby utworzenia Oddziału Rehabilitacji oraz na zakup wyposażenia do tego Oddziału, który jest niezbędny i bardzo ważny w zakresie rehabilitacji i przywracania sprawności ruchowej pacjentów po urazach i przebytych zabiegach operacyjnych. Zaś zakup myjni do Pracowni Endoskopowej przyczyni się do zwiększenia ilości badań przeprowadzanych w naszym Szpitalu – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

pu1.jpg

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.