phone_round.svg
SEKRETARIAT
15 841 67 03

Powiat przekazał nowoczesny sprzęt dla niżańskiego szpitala.

13.10.2023 Ogólne

W dniu 11 października br., w budynku Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, odbyła się konferencja poświęcona przekazaniu umową darowizny i oddanie do eksploatacji sprzętu medycznego, zakupionego ze środków pochodzących z dotacji z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, na zadanie: „Zakup sprzętu medycznego w ramach realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości”. Swoją obecnością podczas konferencji zaszczycił Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, który na ręce Dyrektora SPZZOZ w Nisku Pawła Tofila przekazał symboliczny czek.
– Fundusz Sprawiedliwości, działa na zasadzie sprawiedliwości społecznej, z jednej strony przestępcy, którzy popełniają przestępstwo wpłacają na ten fundusz, a z drugiej środki trafiają do ofiar przestępstw. Dziękuję Panu Staroście, Panu Dyrektorowi i Przewodniczącemu Rady Powiatu za dbanie o nasz niżański szpital, w którym wielokrotnie uzyskałem pomoc lekarską wysokiej klasy. Życzę, żeby ten sprzęt był jak najrzadziej wykorzystywany, natomiast jak już będzie potrzebny, jestem przekonany ze podniesie on ogromnie jakość świadczonych tutaj usług – mówił Wiceminister Marcin Warchoł
Umowę darowizny sprzętu medycznego, z ramienia Powiatu Niżańskiego, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Marii Bednarz, podpisał Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach. Ze strony Szpitala umowę podpisał Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil. W konferencji udział wzięli również: Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Członek Rady Społecznej SPZZOZ w Nisku z ramienia Wojewody Podkarpackiego Józef Sroka, Radny Rady Powiatu Niżańskiego Andrzej Tofilski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji w Starostwie Powiatowym w Nisku Anna Orzoł, Z-ca Dyrektora SPZZOZ w Nisku ds. medycznych Leszek Tondel, Z-ca Dyrektora SPZZOZ w Nisku ds. ekonomiczno-administracyjnych Tomasz Maluga, Z-ca ordynatora Oddziału Ortopedii Piotr Moniak, Kapelan Szpitala Ks. Robert Zacharz i przedstawiciel Związków Zawodowych działających przy Szpitalu Sylwia Kotylak.
– Powiat Niżański bardzo odpowiedzialnie podchodzi do kwestii ochrony zdrowia i wspierania niżańskiego szpitala, o czym świadczyć może wielość inwestycji, które są w ostatnim czasie realizowane. Wszystko to, udaje się dzięki współpracy, zaangażowaniu oraz pomocy ze strony rządzących. Dlatego chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować za pomoc Panu Ministrowi Marcinowi Warchołowi. Powiat Niżański zwrócił się do Pana Ministra i Funduszu Sprawiedliwości o pomoc, i tę pomoc otrzymał – powiedział Starosta Niżański Robert Bednarz.
W ramach realizacji zadania Powiat Niżański dokonał zakupu, w imieniu i na rzecz Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, sprzętu medycznego w postaci:
- zestawu 8 sztuk kardiomonitorów wraz z centralą monitorującą – urządzenia, które zainstalowane zostały na Oddziale Ortopedycznym Szpitala, znacząco wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pacjentów. Kardiomonitory to niezbędny sprzęt pozwalający na monitorowanie parametrów życiowych pacjentów po zabiegach operacyjnych ortopedycznych;
- stacji DICO – negatoskopu cyfrowego – sprzęt umożliwi możliwie jak najszybszą i precyzyjną reakcję na bloku operacyjnym, gdzie będzie pełnił swoją funkcję, pomagając ratować życie pacjentów. Wpłynie również na lepszą i sprawniejszą komunikację między stanowiskami, co będzie rzutowało m.in. na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu i uniknięcie możliwych powikłań.
Przekazany przez Powiat Niżański sprzęt medyczny został poświęcony przez Ks. Roberta Zacharza, który również podkreślił mnogość inwestycji i zakupów mających ogromny wpływ na ratowanie życia i zdrowia człowieka w niżańskiej lecznicy.
Całkowita wartość zadania wyniosła 249 156 zł, z czego ze środków Funduszu Sprawiedliwości pochodziła kwota 248 500 zł, zaś pozostałą kwotę, w wysokości 656 zł wydatkowano z budżetu Powiatu Niżańskiego.
fs_logo.jpg
Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości,
którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

Galeria zdjęć

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.