Powiat Niżański wspiera Szpital w walce z COVID-19.

03.12.2020 Ogólne

W związku z trwającą trudną sytuacją epidemiologiczną i zapotrzebowaniem Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku na wyposażenie niezbędne do walki z koronawirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, Powiat Niżański po raz kolejny udzielił wsparcia naszej lecznicy, przekazując dotację celową w wysokości 38.340 zł, na zakup środków ochronnych, dezynfekujących i sprzętu służącego do przeciwdziałania COVID-19.
Z otrzymanych środków Szpital zakupił: 3 urządzenia do mierzenia temperatury dla pacjentów i pracowników, za kwotę 18.000 zł oraz opaski telemedyczne SiDLY CARE wraz z roczną subskrypcją systemu i walizkami specjalistycznymi, o wartości 20.340 zł.
Zakupiony sprzęt ma na celu usprawnienie pracy personelu niżańskiego Szpitala, a w szczególności pracy zespołów pierwszego kontaktu z osobami zakażonymi lub potencjalnie chorymi na chorobę COVID-19.
Przypominamy, że wciąż można wspierać SPZZOZ w Nisku, przekazując środki finansowe na specjalnie wydzielone konto Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku na numer rachunku:
BGK w Rzeszowie 43 1130 1105 0005 2471 9420 0005
W tytule przelewu prosimy wpisać: „Darowizna na rzecz SPZZOZ w Nisku na walkę z koronawirusem”.