phone_round.svg
SEKRETARIAT
15 841 67 03

Powiat Niżański pozyskał kolejne środki dla niżańskiej lecznicy.

13.10.2023 Ogólne

Jednym z priorytetowych zadań naszego Powiatu jest zabezpieczenie jego mieszkańcom dostępu do nowoczesnej, profesjonalnej, będącej na jak najwyższym poziomie opieki medycznej. Ten właśnie cel przyświecał również i tym razem, kiedy Powiat Niżański złożył wniosek do Ministra Finansów o wsparcie finansowe w realizacji zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa części Szpitala Powiatowego w Nisku. Etap II – CZĘŚĆ III (roboty wykończeniowe, montaż armatury i osprzętu)”.
Decyzją Ministra Finansów, dotyczącą przyznania środków z rezerwy celowej budżetu państwa, Powiat Niżański otrzymał wnioskowaną kwotę w wysokości 2 mln zł, na realizację działań będących kolejnym etapem dużej inwestycji realizowanej od 2019 roku, jaką jest rozbudowa i przebudowa niżańskiego szpitala.
Decyzję na ręce Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Dyrektora SPZZOZ w Nisku Pawła Tofila, przekazał w piątek, 13 października br., Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber. W wydarzeniu uczestniczyli również: Wicestarosta Adam Mach, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Zastępca dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej lek. Leszek Tondel, Z-ca Dyrektora SPZZOZ w Nisku ds. ekonomiczno-administracyjnych Tomasz Maluga, Kierownik Działu Techniczno – Eksploatacyjnego w SPZZOZ w Nisku Marian Daczyński.
Całkowity koszt wykonania tej części zadania wyniesie ponad 10 mln zł. Środki zabezpieczone zostały przez Powiat Niżański, przy udziale środków SPZZOZ w Nisku. Otrzymane dodatkowo środki z Ministerstwa Finansów są znaczącym wsparciem przy realizacji tak znaczącej inwestycji, dzięki której mieszkańcy Powiatu i nie tylko, będą leczeni w obiekcie dostosowanym zarówno do wymagań prawnych, ale przede wszystkim oczekiwań pacjentów.
- Środki, które dziś otrzymaliśmy z budżetu państwa, to kolejne wsparcie, niezwykle ważne dla Powiatu. Tak, jak powiedział, podczas podpisywania umowy na realizację kolejnego etapu rozbudowy i przebudowy części Szpitala, Pan Minister Rafał Weber, że postara się, aby wesprzeć nasze starania w pozyskaniu środków na jej realizację, tak też się stało i dzięki pozytywnej decyzji Ministra Finansów, możemy powiedzieć o tym, że oddanie do użytku nowego obiektu jest już coraz bliżej, a wszystkie działania stają się widoczne i osiągalne. Dziękuję w tym miejscu Panu Ministrowi za wsparcie naszych działań, za zaangażowanie i rozumienie naszych potrzeb, bowiem zakończenie tej inwestycji to dla nas niezwykle ważna kwestia, kwestia bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców, które zawsze stawiamy na pierwszym miejscu – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Galeria zdjęć

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.