phone_round.svg
SEKRETARIAT
15 841 67 03

Odpowiedź na post zamieszczony na Facebook/nizanskie.info

04.08.2023 Ogólne

Odpowiedź na post zamieszczony na Facebook/nizanskie.info odnoszący się do wstrzymania przyjęć do Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Powiatowego w Nisku w dniu 03-08-2023 r.

Treść postu jest obraźliwa dla Szpitala i narusza jego dobra osobiste, świadczy o nieznajomości obowiązujących przepisów prawa przez autora i jest skierowana zarówno przeciwko Szpitalowi, jego personelowi oraz przeciwko mnie, czyli Z-cy Dyrektora d.s. Opieki Zdrowotnej.
Pismo informujące o braku wolnych miejsc podpisałem dobrowolnie, a jego treść nie jest naruszeniem obecnie obowiązującego prawa.
Zgodnie rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii (Dz.U. z dnia 29 grudnia 2016 r.) liczba łóżek na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii stanowi co najmniej 2% ogólnej liczby łóżek w szpitalu. Ten wymóg jest spełniony. Ilość pacjentów leczonych w OIOM jest nieprzewidywalna, a ilość miejsc jest ograniczona.
Nie jest możliwa hospitalizacja na tzw. „dostawkach” ponieważ każde łóżko musi mieć dostęp do systemów podtrzymujących życie (monitory, respiratory itp.). W przypadku konieczności hospitalizacji pacjenta w ciężkim stanie wymagającego leczenia w OIOM, przewozi się go do równoimiennego oddziału szpitala, w którym uzgodniono przyjęcie. Jest to obowiązującą zasadą i jest ona niezależna od empatii lekarza.
O braku miejsc w oddziale szpitalnym, jesteśmy zobowiązani jako kierownictwo szpitala informować odpowiednie instytucje (jak w rozdzielniku), co nie jest sygnałem odstraszającym od szpitala, lecz świadczy o odpowiedzialności i trosce o pacjentów. Informacja o istniejących ograniczeniach daje możliwość szybszego przekazania Pacjenta do placówki, która jest w stanie nim się zająć, tym samym nie naraża go na niepotrzebne ryzyko związane ze zwłoką we wdrożeniu adekwatnych procedur medycznych.
Mając na uwadze powyższe Szpital domaga się niezwłocznego sprostowania wpisu lub jego usunięcia przez autora lub administratora portalu.

Zastępca Dyrektora d.s. Opieki Zdrowotnej
Leszek Tondel


Otrzymują:
1. Izba Przyjęć wm.
2. Starosta Powiatu Niżańskiego - e-mail: poczta@powiatnizanski.pl
3. Podkarpacki Urząd Wojewódzki - e-mail: zk@rzeszow.uw.gov.pl
4. PO NFZ Rzeszów - e-mail: sekretariat@nfz-rzeszow.pl
5. Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli - e-mail: sekretariat@szpital-stw.com
6. Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu - e-mail: sekretariat@szpitaltbg.pl
7. SPZZOZ w Nowej Dębie - e-mail: sekreatriat@zoznowadeba.pl
8. Dyspozytornia UW - e-mail: dyspozytornia@rzeszow.uw.gov.pl
9.Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu - e-mail: konsorcjum@pogotowie-mielec.pl
10. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nisku - e-mail: psse.nisko@pis.gov.pl

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.