phone_round.svg
SZCZEPIENIA COVID-19 REJESTRACJA
IZBA PRZYJĘĆ

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego.

09.04.2021 Ogólne

30 marca br. Rada Powiatu Niżańskiego podjęła uchwałę, na podstawie której Powiat Niżański przekaże dotację celową w wysokości 35 tys. złotych dla Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, z przeznaczeniem na realizację zadania pn. „Zakup zestawu do ciągłej rejestracji pracy serca i ciśnienia”. W ramach tego zadania zakupiony zostanie zestaw rejestrujący ciągłą pracę serca i ciśnienia, składający się z 5 holterów ciśnieniowych oraz 2 holterów EKG podłączonych do stacji opisowej i odczytu wyników rejestracji. Jest to podstawowy sprzęt w diagnostyce chorób serca i leczenia ciśnienia tętniczego pacjentów szpitalnych i ambulatoryjnych, w który doposażona zostanie Poradnia Kardiologiczna niżańskiego Szpitala.
- Pomoc niżańskiemu szpitalowi i podnoszenie jakości świadczeń udzielanych jego pacjentom, szczególnie teraz, w dobie pandemi koronawirusa, jest bardzo potrzebna i zawsze stanowiła i nadal stanowi dla władz Powiatu Niżańskiego sprawę priorytetową. Dostrzegamy duże potrzeby przeprowadzania badań tego typu urządzeniami i jesteśmy świadomi, jak długi jest czas oczekiwania na nie. W związku z tym nasza reakcja była szybka i jednoznaczna, aby wesprzeć finansowo ten konkretny zakup. To już kolejne urządzenia tego typu, które zostaną zakupione dzięki dotacji przekazanej przez Powiat Niżański. Pozwolą one na skuteczną profilaktykę chorób serca i znaczne skrócenie czasu oczekiwania na badanie metodą Holtera w Poradni Kardiologicznej SPZZOZ w Nisku – wyjaśnia Starosta Niżański Robert Bednarz.

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.