phone_round.svg
SEKRETARIAT
15 841 67 03

Kolejne milionowe wsparcie dla niżańskiego Szpitala.

28.09.2023 Ogólne

Powiat Niżański podejmuje nieustannie kolejne działania, mające na celu ciągłe dostosowywanie Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, do jak najwyższych standardów tak, aby zapewnić odpowiedni poziom leczenia pacjentom i komfort pracy personelowi Szpitala.
W chwili obecnej doprowadzana jest do zakończenia jedna z największych, niezwykle znaczących dla naszego Powiatu inwestycji, a już planujemy kolejne duże zadanie.
Będzie nim rozbudowa i przebudowa pozostałej części Szpitala Powiatowego w Nisku, na którą Powiat Niżański otrzymał wstępną promesę, opiewającą na kwotę 4 067 000 zł, w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja szósta – PGR.
Promesę na ręce Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Dyrektora SPZZOZ w Nisku Pawła Tofila, przekazał w dniu 25 września br. Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber. W szóstej edycji naboru wniosków o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogły ubiegać się m.in. powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Planowana wartość całego dofinansowanego zadania wynosi 4 150 000 zł.
- Otrzymane środki stanowią nieocenioną pomoc w realizacji tej bardzo ważnej dla Powiatu inwestycji, jego mieszkańców i zabezpieczenia, zarówno lokalnych, jak i regionalnych potrzeb zdrowotnych. Realizacja zaplanowanej inwestycji spowoduje, że niżańska placówka stanie się bardziej funkcjonalna i bezpieczniejsza, a świadczona w niej pomoc medyczna będzie skuteczniejsza, bardziej profesjonalna i efektywniejsza. Modernizacja pozostałej części Szpitala wpłynie na zmniejszenie dysproporcji w dostępności jakości usług zdrowotnych, poprawie ulegnie jakość świadczonych usług, a tym samym poprawi się komfort przebywających w nim pacjentów. Oferowane przez Szpital usługi medyczne będą na jak najwyższym poziomie, ponieważ dbałość o zdrowie mieszkańców jest dla władz Powiatu priorytetem. Zabezpieczenie opieki medycznej na najwyższym poziomie, to kwestia niezwykle ważna nie tylko dla Powiatu, ale również dla Pana Wiceministra Rafała Webera, który nieustannie wykazuje się wsparciem i pomocą w działaniach, zmierzających do polepszenia życia mieszkańców naszego Powiatu, dlatego też przekazuję w tym miejscu wielkie słowa wdzięczności i uznania za Pańską pomoc i okazywane nam wsparcie - mówił Starosta Robert Bednarz
- Realizacja zadania rozbudowy i przebudowy Szpitala Powiatowego w Nisku to potężne, niezwykle ważne wyzwanie, którego już dziś widzimy efekty prac. Wysiłek Powiatu w dążeniu do uzyskania zamierzonego celu, również finansowy, jest bardzo duży. Cieszę się, że tę ważną inwestycję możemy wesprzeć środkami rządowymi – mówił Wiceminister Rafał Weber.

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.