Fundacja PGE i Spółka ENESTA wsparły niżańską lecznicę w walce z COVID-19.

02.02.2021 Ogólne

29 stycznia 2021 r. na placu Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, odbyło się uroczyste przekazanie środków finansowych przeznaczonych na walkę z wirusem SARS-CoV-2. Darowiznę o wartości 90 tys. zł. dla niżańskiej lecznicy przekazała Spółka Enesta przy współpracy z Fundacją PGE. Polska Grupa Energetyczna wspiera różnego rodzaju inicjatywy. Obecnie prowadzi działania na rzecz szpitali powiatowych.
W uroczystym przekazaniu darowizny udział wzięli: Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Prezes Zarządu PGE Obrót Robert Choma, Prezes Zarządu Spółki Enesta Mirosław Trela, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach, p.o. Dyrektora SPZZOZ w Nisku Roman Ryznar, Zastępca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej w SPZZOZ w Nisku Monika Pachacz-Świderska oraz przedstawiciele lokalnych mediów.
Otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup urządzenia do dezynfekcji metodą zamgławiania, urządzeń do terapii wysokoprzepływowej, pulsoksymetrów, koncentratorów tlenowych oraz reduktorów (dozowników) tlenowych.