phone_round.svg
SEKRETARIAT
15 841 67 03

Dobiegł końca II etap rozbudowy i przebudowy Szpitala.

07.09.2023 Ogólne

W dniu 1 września br. dokonany został oficjalny odbiór zrealizowanej inwestycji pn. „Rozbudowa i przebudowa części Szpitala Powiatowego w Nisku. Etap II – Część II (stan surowy zamknięty, roboty budowlane wewnętrzne i instalacyjne)”.
Koszt II etapu – część II zamknął się kwotą 2 937 414,58 zł. Zadanie zostało w całości sfinansowane ze środków własnych Powiatu Niżańskiego. Wykonawcą robót budowlanych była firma ACORDI z Rzeszowa.
Zakres rzeczowy II etapu cz. II, wg umowy obejmował roboty budowlane – w tym wykonanie ścianek działowych i robót tynkarskich, wykonanie robót posadzkowych i izolacji cieplnej poddasza, docieplenie szybu windowego; instalacje elektryczne – w tym wykonanie instalacji p.poż, wykonanie instalacji oddymiania klatki schodowej, wykonanie drabin, koryt i WLZ, instalacja wyłącznika p.poż., wykonanie instalacji oświetlenia i instalacji gniazd, instalacja gniazd siłowych i zasilania urządzeń wentylacyjnych, wykonanie instalacji przyzywowej i teleinformatycznej; instalacje wodno-kanalizacyjne i gazów medycznych oraz kanalizacji deszczowej – w tym wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej, wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, wykonanie instalacji wodociągowej WZ i CWU wraz z wymianą rur w kanale ciepłowniczym i doprowadzeniem do wymiennikowni CWU, wykonanie instalacji gazów medycznych; instalację centralnego ogrzewania – w tym wykonanie podposadzkowej instalacji centralnego ogrzewania wraz z rozdzielaczami.
Realizacja tego etapu zadania to kontynuacja rozpoczętej już inwestycji „Rozbudowa i przebudowa części Szpitala Powiatowego w Nisku.”
Rozbudowa Szpitala podyktowana jest dostosowaniem najstarszej części Szpitala do obecnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie wymagań higieniczno-sanitarnych i ochrony przeciwpożarowej. W dobudowanym skrzydle powstaną nowoczesne sale 2-3 osobowe z własnymi węzłami sanitarnymi oraz pracownie diagnostyczne i zabiegowe oddziałów, dostosowane do najnowszych wymogów w tym zakresie.
W oficjalnym oddaniu zakończonych w ramach II etapu cz. II robót, udział wzięli m.in.: Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil, Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Tomasz Maluga, Członek Rady Społecznej SPZZOZ w Nisku – Przedstawiciel Wojewody Podkarpackiego Józef Sroka oraz Wykonawca – właściciel firmy ACORDI Dominik Ziobro.
- Ta inwestycja jest dla nas priorytetem, bowiem mamy świadomość, że rozwój Szpitala to nie tylko sprzęt, ale również nowe pomieszczenia, to lepszy standard, to możliwość realizacji różnych usług medycznych na nowych powierzchniach, w miarę możliwości w jednej lokalizacji. I to jest dla nas istotne, ku temu dążymy. Mam nadzieję, że jeżeli wszystko pójdzie sprawnie, to ta inwestycja zostanie zrealizowana w I kwartale 2024 roku i będzie można już z tych powierzchni w pełni korzystać – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.
Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil składa serdeczne podziękowania Panu Wiceministrowi Infrastruktury Rafałowi Weberowi, Zarządowi i Radzie Powiatu Niżańskiego oraz wszystkim, którzy wsparli jego działania i przyczynili się do realizacji tej tak potrzebnej inwestycji.

Galeria zdjęć

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.