phone_round.svg
SEKRETARIAT
15 841 67 03

Dobiegł końca II etap - część I rozbudowy i przebudowy części Szpitala Powiatowego w Nisku.

30.01.2023 Ogólne

W dniu 20 stycznia br. podczas konferencji zorganizowanej przez Dyrektora SPZZOZ w Nisku połączonej z odbiorem zakupionego sprzętu i aparatury medycznej oraz podsumowaniem zrealizowanych w 2022 r. zadań inwestycyjnych, dokonany został oficjalny odbiór zrealizowanej inwestycji pn. „Rozbudowa i przebudowa części Szpitala Powiatowego w Nisku. Etap II – Część I (stan surowy zamknięty)”.
Koszt II etapu – część I zamknął się kwotą 1 156 701,53 zł, w tym środki Powiatu to kwota 1 141 780,08 zł i środki własne SPZZOZ 14 921,45 zł. W ramach II etapu wstawiono okna zewnętrzne PCV i aluminiowe, drzwi aluminiowe zewnętrzne, wykonano instalację odgromową, ocieplono ściany budynku, wykonano ozdobne głowice systemowe, elewację cienkowarstwową i zamontowano parapety zewnętrzne. Realizacja tego etapu zadania to kontynuacja rozpoczętej już inwestycji „Rozbudowa i przebudowa części Szpitala Powiatowego w Nisku.” Rozbudowa Szpitala podyktowana jest dostosowaniem najstarszej części Szpitala do obecnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie wymagań higieniczno-sanitarnych i ochrony przeciwpożarowej. W dobudowanym skrzydle powstaną nowoczesne sale 2-3 osobowe z własnymi węzłami sanitarnymi oraz pracownie diagnostyczne i zabiegowe oddziałów, dostosowane do najnowszych wymogów w tym zakresie. Łącznie na realizację I i II etapu (część I) zadania, w 2022 roku wydatkowano ponad 2,7 mln zł, z czego środki Powiatu Niżańskiego stanowiły blisko 2,7 mln zł i SPZZOZ niespełna 40 tys. zł. Powiat Niżański na realizację tej inwestycji w 2022 roku pozyskał 500 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 300 tys. zł od Gminy Harasiuki.
- Za chwilkę będziemy ogłaszać kolejny przetarg na kontynuację realizacji zadania. Ta inwestycja jest dla nas priorytetem, bowiem mamy świadomość, że rozwój Szpitala to nowe pomieszczenia, to lepszy standard, to możliwość realizacji różnych usług medycznych na nowych powierzchniach, w miarę możliwości w jednej lokalizacji. I to jest dla nas istotne, ku temu dążymy. Mam nadzieję, że jeżeli wszystko pójdzie sprawnie, to ta inwestycja zostanie zrealizowana w I kwartale 2024 roku i będzie można już z tych powierzchni w pełni korzystać – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.
Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil składa serdeczne podziękowania Panu Wiceministrowi Infrastruktury Rafałowi Weberowi, Zarządowi i Radzie Powiatu Niżańskiego, Wójtowi Gminy Harasiuki Krzysztofowi Kiszce oraz wszystkim, którzy wsparli jego działania i przyczynili się do realizacji tej tak potrzebnej inwestycji.

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.