phone_round.svg
SEKRETARIAT
15 841 67 03

Rusza kolejny etap rozbudowy i przebudowy Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku.

28.03.2023 Ogólne

W dniu 23 marca 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Nisku, w obecności Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Wicestarosty Adama Macha, Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil podpisał umowę na roboty budowlane z wykonawcą, w ramach zadania pn.: „Rozbudowa i przebudowa części Szpitala Powiatowego w Nisku. Etap II – Część II (stan surowy zamknięty, roboty budowlane wewnętrzne i instalacyjne)”.
Wykonawcą robót budowlanych została wybrana firma ACORDI z Rzeszowa, reprezentowana przez Właściciela Dominika Ziobro.
Inwestycja zostanie zrealizowana, zgodnie z podpisaną umową, do dnia 31 sierpnia 2023 roku, a całkowity koszt robót budowlanych wyniesie 2 937 414,58 zł. Zadanie zostanie w całości zostanie sfinansowane ze środków własnych Powiatu Niżańskiego. Plac budowy został przekazany wykonawcy w dniu 28 marca 2023 roku.
Zakres rzeczowy robót wg umowy obejmuje: roboty budowlane – w tym wykonanie ścianek działowych i robót tynkarskich, wykonanie robót posadzkowych i izolacji cieplnej poddasza, docieplenie szybu windowego; instalacje elektryczne – w tym wykonanie instalacji p.poż, wykonanie instalacji oddymiania klatki schodowej, wykonanie drabin, koryt i WLZ, instalacja wyłącznika p.poż., wykonanie instalacji oświetlenia i instalacji gniazd, instalacja gniazd siłowych i zasilania urządzeń wentylacyjnych, wykonanie instalacji przyzywowej i teleinformatycznej; instalacje wodno-kanalizacyjne i gazów medycznych oraz kanalizacji deszczowej – w tym wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej, wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, wykonanie instalacji wodociągowej WZ i CWU wraz z wymianą rur w kanale ciepłowniczym i doprowadzeniem do wymiennikowni CWU, wykonanie instalacji gazów medycznych; instalację centralnego ogrzewania – w tym wykonanie podposadzkowej instalacji centralnego ogrzewania wraz z rozdzielaczami.
- Realizowana przez Szpital inwestycja jest dla nas priorytetem, mamy bowiem świadomość, że rozwój Szpitala to nie tylko sprzęt, to również nowe pomieszczenia, to lepszy standard, to możliwość realizacji różnych usług medycznych na nowych powierzchniach, w miarę możliwości w jednej lokalizacji. I to jest dla nas bardzo ważne i do tego zmierzamy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i sprawnie, to inwestycja ta zostanie zrealizowana w I kwartale 2024 roku i wówczas będzie można z nowo powstałego obiektu w pełni korzystać – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Galeria zdjęć

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.