phone_round.svg
SZCZEPIENIA COVID-19 REJESTRACJA
IZBA PRZYJĘĆ

Ortopedyczny

Telefony:
15 841 67 97 - Lekarz kierujący oddziałem
15 841 85 72 - Sekretariat

e-mail: ortopedia@szpital-nisko.pl

Lekarz kierujący oddziałem:
Zbigniew Szeląg – specjalista w zakresie specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii

Z-ca lekarza kierującego oddziałem:
Krzysztof Gązwa – specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii

Lekarze:
Krystian Chwiej – specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii
Paweł Kraśnicki – specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii
Wojciech Milik – specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii

Pielęgniarka oddziałowa:
Justyna Olejarczyk

Oddział dysponuje 21 łóżkami w tym 4 łóżkami opieki pooperacyjnej w pełni wyposażonych w aparaturę monitorująca parametry życiowe i zapewniającą intensywną opiekę medyczną nad pacjentem. Oddział zapewnia kompleksową opiekę ortopedyczną i traumatologiczną chorym z chorobami i uszkodzeniami narządu ruchu.
Zakres świadczeń części ortopedycznej obejmuje: leczenie chorób biodra, chorób kolana, stawu skokowego i stopy, chorób stawu barkowego, kończyny górnej, leczenie wrodzonych deformacji narządu ruchu.
W części traumatologicznej preferujemy małoinwazyjne, głównie śródszpikowe zespolenia umożliwiające wczesne usprawnianie, unikając w leczeniu długotrwałego unieruchomienia. Prowadzimy leczenie obrażeń wielomiejscowych i wielonarządowych (we współpracy z Oddziałem Chirurgii Ogólnej) oraz wszystkie urazy narządu ruchu wyłączając operacyjne leczenie obrażeń kręgosłupa. Leczymy złamania kończyny górnej i kończyny dolnej.
Dysponujemy nowoczesnymi stabilizatorami zewnętrznymi umożliwiającymi leczenie złamań wieloodłamowych, jak również otwartych i powikłanych uszkodzeniami tkanek miękkich.
Prowadzimy diagnostykę i leczenie osteoporozy - pierwotnej i wtórnej, diagnostykę zespołów bólowych kręgosłupa.
Zapewniamy pacjentom rehabilitację w ramach hospitalizacji w oddziale.
Prowadząc leczenie w Oddziale jak i Poradni Ortopedyczno - Urazowej dążymy do wczesnego rozpoznawania choroby, wielokierunkowego leczenia z uwzględnieniem profilaktyki i rehabilitacji. Preferujemy nowoczesne zabiegi rekonstrukcyjne skojarzone z intensywną rehabilitacją jako integralną częścią leczenia. Jako zasadę przyjęliśmy stosowanie kilku sposobów leczenia każdego schorzenia, by móc dobrać metodę do pacjenta, a nie odwrotnie. Prowadzimy zintegrowaną, ciągłą opiekę nad pacjentem - w trakcie rozpoznania, przygotowania do leczenia operacyjnego, pobytu w oddziale i samej operacji, jak również do leczenia, usprawniania i leczenia ambulatoryjnego.
Prowadzimy szeroki zakres zabiegów operacyjnych obejmujących protezoplastyki stawów biodra, kolana, barku, szeroki zakres zabiegów artroskopowych w dziedzinie ortopedii jak również pełniąc ciągły dyżur urazowy zaopatrujemy większość obrażeń narządu ruchu.

psim_small.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, zgadzasz się na ich używanie. Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.